webyar
04 بهمن 1401 - 14:09

راه اندازی اولین شرکت تعاونی شهرک‌های کشاورزی کشور در قزوین

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی استان قزوین گفت: اولین شرکت تعاونی شهرک های کشاورزی کشور در استان با عنوان شرکت تعاونی شهرک گلخانه ای نودهک ایجاد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمدرضا حسینی از راه اندازی اولین شرکت تعاونی شهرک‌های کشاورزی کشور در قزوین خبر داد و گفت: این شرکت تعاونی با توجه به موافقت شرکت شهرک های کشاورزی کشور و سازمان مرکزی تعاون روستایی در راستای تحقق اهداف اقتصادی کشور در زمینه توسعه تعاونی ها ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: در وهله اول چند استان به شکل پایلوت برای ایجاد این شرکت ها انتخاب شدند که قزوین یکی از آنها بود و با انجام فرایندهای اداری و قانونی لازم نخستین شرکت تعاونی شهرک های کشاورزی در استان تشکیل شد.

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: شرکت تعاونی شهرک گلخانه ای نودهک با انتخاب هیات مدیره و بازرسان از هفته جاری فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز می کند.

حسینی خاطرنشان کرد: سهامداران این شرکت تعاونی سرمایه گذارانی هستند که در شهرک گلخانه ای نودهک زمین دریافت کرده و سرمایه گذاری کرده اند.

وی در خصوص مزایای راه اندازی این شرکت گفت: با ایجاد شرکت تعاونی سرمایه گذاران شهرک گلخانه ای نودهک برای پیگیری امورات و مطالبات خود صاحب یک مجموعه رسمی و قانونی شدند، ضمن آنکه از این طریق می توانند با هزینه و زمان کمتری در زمینه تامین تجهیزات مورد نیاز و بازاریابی فروش یا صادرات محصولات خود اقدام کنند.

فاز نخست شهرک گلخانه ای نودهک در شهرستان تاکستان به مساحت ۷۰ هکتار پس از آماده سازی اراضی و ایجاد زیرساخت از سوی شرکت شهرک های کشاورزی استان قزوین به سرمایه گذاران متقاضی واگذار شده است.

 پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 995052