webyar
04 بهمن 1401 - 13:38

انعقاد تفاهم‌نامۀ همکاری بین دانشگاه شیراز و ‌صنایع الکترونیک وزارت دفاع

تفاهم‌نامۀ دانشگاه شیراز و شرکت صنایع الکترونیک شیراز (صاشیراز) با هدف همکاری‌های مشترک و توسعه و تقویت مراودات تحقیقاتی منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، روابط عمومی دانشگاه شیراز اعلام کرد: برای ایجاد تعاملات سازنده و فراهم‌کردن بستر مناسب برای آشنایی و ارتباط مؤثر بین دانشجویان و صنعت دفاعی، تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت صنایع الکترونیک شیراز (صاشیراز) و دانشگاه شیراز منعقد شد.

این تفاهم‌نامه که در 10 بند تهیه شده و به‌مدت 5سال اعتبار دارد؛ در دو نسخه تنظیم و طی مراسمی در دفتر ریاست دانشگاه شیراز، با حضور اعضای هیأت‌رئیسه دانشگاه و مدیرعامل و اعضای هیأت‌مدیره شرکت صاشیراز به امضا رسید.

طبق این تفاهمنامه، مقرر شد دانشگاه بخشی از پروژه‌های کارشناسی دانشجویان مهندسی برق و کامپیوتر با مشارکت صنعت را تعریف و هدایت کند تا زمینۀ آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با فعالیت‌های صاشیراز فراهم شود و آیندۀ شغلی ایشان نیز تأمین شود.

همچنین مقرر شد، فضایی در دانشگاه شیراز به شرکت صاشیراز تخصیص یابد تا ضمن حضور استاد راهنمای صنعتی از سوی این شرکت برای تعریف و هدایت پروژه‌های کارشناسی، زمینۀ آشنایی بیشتر دانشجویان با فعالیت‌های صاشیراز فراهم شود.

همین‌طور توافق شد، صنایع الکترونیک شیراز، نسبت به تعمیر و تنظیم تجهیزات الکترونیکی موجود و نیز طراحی ساخت و پشتیبان تجهیزات الکترونیکی برای آزمایشگاه مایکروویو و آزمایشگاه مدار‌های مخابراتی در دانشکدۀ مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز اقدام کند.

براساس این تفاهم‌نامه مقرر شد، به‌منظور تأمین نیروی انسانی باانگیزه و علاقه‌مند به کار در صاشیراز، دانشگاه از بین دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی در رشته‌های مهندسی برق و کامپیوتر، تعدادی از دانشجویان ممتاز و نخبۀ علمی در طول تحصیل را به صاشیراز معرفی کند.

همچنین لیست پایان‌نامه‌های درحال اجرا در دانشگاه را به صاشیراز ارسال کند تا باتوجه به تطابق موضوعات آن‌ها با قرارداد‌های ستاپ و... اقدام لازم برای برخورداری از حمایت‌ها صورت گیرد.

انتهای پیام/424/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 994918